K3Backup

K3 Backup to gwarancja bezpieczeństwa dla Twoich danych.

K3 Backup pozwala na szybką oraz w pełni zintegrowaną metodę tworzenia, a także przywracania kopii zapasowych z chmury obliczeniowej.

Backup as a Service (BaaS) jest metodą przechowywania danych poza siedzibą firmy, w której pliki, foldery lub cała zawartość dysku twardego są regularnie archiwizowane do bezpiecznego repozytorium danych w chmurze. 

Cel tworzenia takiej kopii zapasowej  jest oczywisty: ochrona danych przed ich utratą -  związaną z błędem użytkownika, awarią czy włamaniem. 

 

 

W jaki sposób działa K3 Backup?

Ryzyko utraty danych można łatwo zniwelować, łącząc aplikacje typu SaaS z kompletnym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych Backup as a Service.

Usługa K3 Backup jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju ryzyka utraty danych. Dotyczy to ataków hakerskich, które mogą uniemożliwić odtworzenie się z obecnego środowiska poprzez zaszyfrowanie dostępnych backupów u klienta. Jest to również sposób na awarie lub uszkodzenie repozytorium z backupami. Kopie zapasowe w modelu Backup as a Service są również rozwiązaniem na przypadkowe lub celowe usunięcie kopii przez pracownika albo inne zdarzenia losowe.

 

 

K3 Backup to rozwiązanie dla każdej firmy myślącej poważnie o ochronie swoich danych.

 

 

 

Jakie korzyści oferuje K3 Backup?

• Wsparcie certyfikowanych inżynierów w języku polskim

• Gwarancja przechowywania danych na terenie Polski 

• Data Center spełniające wymogi Tier III i SLA na poziomie 99,98% 

• Nielimitowany dostęp do licencji na wszelkie urządzenia (stacje robocze, serwery fizyczne, instancje chmurowe, maszyny wirtualne)

• Elastyczna umowa z krótkim okresem wypowiedzenia

• Opłaty miesięczne OPEX - unikasz kosztownego i długiego procesu inwestycyjnego (CAPEX)

• Brak kosztów inwestycyjnych

• Dane przesyłane są szyfrowanym tunelem SSL, który tworzy się automatycznie

• Plik z backupem jest zaszyfrowany za pomocą AES 256

 

 

 

 

K3 Backup wykorzystuje rozwiązanie Veeam Cloud Connect

Rozwiązanie K3 Backup zostało oparte na bazie Veeam Cloud Connect. Jest to prosty, bezpieczny i szybki sposób przesyłania kopii zapasowych maszyn fizycznych oraz wirtualnych do zewnętrznego usługodawcy.

 

 

Co powinieneś wiedzieć o Veeam Cloud Connect?

 

  • Hosting kopii zapasowych

Kopie zapasowe maszyn fizycznych i wirtualnych mogą być przesyłane do zewnętrznego, hostowanego repozytorium chmurowego za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL — bez potrzeby kupowania dodatkowych licencji Veeam.

 

  • Pełny wgląd i kontrola

Dane przechowywane w hostowanych repozytoriach kopii zapasowych można wyświetlać i odzyskiwać bezpośrednio z poziomu konsoli operatora. Możliwe jest również bieżące śledzenie wykorzystania repozytoriów i otrzymywanie powiadomień o terminach przedłużenia umowy.

 

  • Nowoczesna architektura kopii zapasowych

Veeam Cloud Connect umożliwia wykorzystanie nowoczesnej technologii backupu firmy Veeam, obejmującej m.in. funkcję powielania kopii zapasowych z wbudowaną akceleracją sieci WAN, ciągły przyrostowy tryb tworzenia kopii i schemat przechowywania GPS (dziadek-ojciec-syn).

 

  • Kompleksowe szyfrowanie

Wszystkie dane są szyfrowane w źródle (przed opuszczeniem firmowej sieci) oraz podczas transferu i przechowywania. Odbywa się to bez negatywnego wpływu na współczynnik redukcji danych zapewniany przez wbudowane funkcje kompresji i akceleracji sieci WAN.